Področja dela
Opolnomočenje je stati prizemljena v svoji moči, polni sprejemanja in ljubezni do sebe ter pripravljenost, da v vsej svoji edinstveni biti zasiješ v svetu. Se pokažeš in živiš na načine, ki izražajo tvojo polno avtentično naravo. Opolnomočenje je predanost, da se vsakič ko izgubiš stik s svojo resnico, vrneš nazaj k sebi – vedno znova in znova in znova. Prepoznavanje svojih potreb in postavljanje meja igra pomembno vlogo pri stiku z notranjo močjo. Biti v stiku s svojo močjo na mentalni, čustveni, telesni, duhovni, energetski, materialni in seksualni ravni, nam omogoča možnost izbire, da se lahko postavimo zase na način, ki je v skladu z našimi najglobljimi željami in vrednotami.
Užitek je naša rojstna pravica in je v toliko oblikah, kot je ljudi. Doživljamo ga lahko ob izkušnjah, ki nas odpirajo za življenje, nas navdihujejo in polnijo z energijo. Vse prevečkrat pozabljamo na ta del in se osredotočamo le na bolečino, rane in kako jih pozdraviti ali integrirati. V Budizmu pravijo, da sta potrebni obe krili za letenje – modrost in sočutje. Jaz verjamem, da je delo z bolečimi vsebinami nujno potrebno uravnotežiti z gojenjem užitka in zavestno izbiro izkušenj, ki nam ga prinašajo. Užitek lahko pride iz vseh mogočih izkušenj, ob dobri hrani, v stiku z naravo, meditaciji, gledanju filmov ali serij, branju knjig, druženju s prijatelji, vrtnarjenju, plesu, poslušanju glasbe … in seveda tudi v spolnosti. Velikokrat se nam izmuzne skozi prste kot pesek ali pa ga niti ne zaznamo, ko smo obremenjeni s stresom, ki ga prinaša hiter tempo življenja. Zato je ustvarjanje prostora, kjer smo ob izkušnji, ki nam prinaša užitek lahko polno prisotni, zelo pomembno.
Spolnost je del izkušnje biti človek in tako kot užitek, se pojavlja v toliko oblikah, kot je ljudi. Ni enega pravega načina, kako spolnost doživeti in v njej uživati. S samim seboj in/ali z drugimi. To je edinstvena individualna izkušnja, kot na primer branje knjige. Nihče ne bo iste knjige nikoli doživel na enak način. Najti moramo lasten pomen spolnosti, ne le tistega, ki ga dobimo iz družbe, medijev ali celo od drugih ljudi. Odgovor se skriva znotraj, v telesu, kjer jo tudi občutimo in doživljamo. Spolnost nas lahko odpre za užitke, ki nas med drugim napolnijo tudi z življenjsko in kreativno energijo, nas podpre na poti do globljega stika s seboj in z drugimi. Veliko oseb je obremenjenih s prepričanjem, da je z njimi nekaj narobe zaradi pomanjkanja želje po spolnosti, manj užitka v sami spolnosti, kot bi si želele, zaradi bolečin* ali drugih neželenih izkušenj. Pa ni! Ko se posvetimo svojemu telesu in doživljanju z radovednostjo, sprejemanjem in nežnostjo, se odprejo novi svetovi izkušenj za vsako izmed nas, saj si le vsaka zase lahko ustvarimo definicijo spolnosti.
* Pri bolečinah je vedno priporočljiv pregled pri zdravnici_ku, da se preveri za kakršnekoli težave, ki bi potrebovale zdravljenje.
Praksa čuječnosti predstavlja pomembne temelje, ki nas podpirajo pri stiku z več opolnomočenja, užitka in spolnosti. S posvečanjem pozornosti sedanjemu trenutku z radovednostjo, na sprejemajoč način in brez obsojanja, nam čuječnost omogoča, da postajamo bolj osredotočeni na svoje telo, misli in čustva. To povečuje zavedanje lastnih potreb, želja in meja, kar vodi k več stika s samospoštovanjem in samozavestjo. Poglobljeno razumevanje lastnega telesa in čustvenega stanja nam pomaga pri razvijanju bolj celostnega odnosa do užitka in spolnosti, kar lahko privede do bolj izpolnjujočega in zadovoljujočega življenja, sami s seboj in z drugimi pomembnimi osebami v našem življenju.
Pot coachinga
z mano
je zate, če:
Vsak paket vključuje
Kako poteka prijava in nadaljnje delo
Si pripravljena stopiti na pot vračanja k sebi?
Si želiš v stik s svojo avtentično naravo, v stik s telesom in notranjo modrostjo?
Pogosta vprašanja
Individualna srečanja so trenutno možna le preko spleta.
Nikakor ne! Če je prisotna želja in volja do raziskovanja sebe, se nam vedno lahko razkrijejo novi svetovi, za katere nismo vedeli, da obstajajo.
Ne, na srečanjih sva obe oblečeni v udobna oblačila.
VITA™ Coaching Method (ang. The Vital and Integrated Tantric Approach to Coaching), ki ga je oblikovala Layla Martin, temelji na znanju iz področij nevrobiologije, celostnega zdravljenja (ang. holistic healing) in sodobnega coachinga, ki se prepleta z učenji Tantre, Taoizma in svete spolnosti (ang. Sacred Sexuality). Vključuje orodja povezanega dihanja (ang. breathwork), integracije travme, vizualizacije, meditativne vaje, dela z energijo, zvokom in gibom. Ta način ponuja edinstven pristop k zdravljenju in prebujanju spolnosti.
Coaching temelji na željah in prihodnosti, ki jo želimo graditi, zato ne posvečamo večine časa na osredotočanje, kaj je narobe in kaj ne deluje, ampak uporabimo vizijo želja za bolj zadovoljujočo prihodnost. To spodbuja motivacijo po integraciji omejujočih prepričanj, da bi lahko zaživeli svoje najgloblje želje. Ker je veliko ljudi doživelo travmo v svojem življenju, ta pristop vključuje in integrira principe dela s travmo, ki nežno pristopajo do teh vsebin z namenom, da te dele držimo v zavedanju in so lahko ljubljeni, imajo prostor in se z njimi povežemo iz občutka varnosti.
Proces coachinga je bolj zamejen, osredotočen na jasne želje in cilje, kjer delo s travmo ni v ospredju. A orodja ki jih uporabljam vseeno velikokrat vodijo v stik z globljimi deli sebe, kjer se lahko odprejo boleče in težke vsebine, ki so pomemben del poti. Zame je pomembno, da že imaš nekaj zavedanja in dela z morebitnimi travmatičnimi vsebinami. Coaching ni namenjen poglobljenemu delu s travmo, imam pa znanja in orodja, kako regulirati živčni sistem, če je ta preobremenjen, ko pridemo v stik s travmatičnimi vsebinami. Za poglobljeno delo s travmo priporočam psihoterapijo, ki je temu tudi namenjena. Kljub izobraževanju iz psihoterapije ne delujem kot psihoterapevtka in coaching ni nadomestilo za zdravniški nasvet, poglobljeno psihoterapevtsko ali psihološko obravnavo. Če nisi prepričana kaj to pomeni zate in najino skupno delo, sem na voljo za vse dvome in vprašanja.
Povej mi, kaj nameravaš storiti s svojim edinim divjim in dragocenim življenjem?